Pirmasis SELF STORAGE Lietuvoje! Kaip tai viekia?
/
/
+370 61011106 Vilnius
+370 69011106 Kaunas

Gera žinia daiktų maniakams!

Įsivaizduokite, kad nusipirkote butą, pasisamdėte interjero dizainerį, įsirengėte, o vėliau tas interjeras paskęsta daiktų, meškerių ir drabužių fone. Su tokia situacija tenka susidurti ne vienam gyventojui.

REKLAMA Jei susiruošėte ilgesniam laikui išvykti, o būstą nuomojate, iškils problema, kur sukrauti visą užgyventą turtą. Jeigu situaciją vertinate adekvačiai ir žinote, kad vertingų daiktų neturite kur saugoti, nenorite išmesti ir negalite parduoti, teks kreiptis į daiktų saugojimo centrą.

 

Pavyzdžius pasitelkė iš Vakarų šalių


Pasinaudoję sostinėje Savanorių prospekte įkurto patikimo, saugaus, lengvai pasiekiamo daiktų saugojimo centro Daiktams.lt paslaugomis, atlaisvinsite vietos namuose ir turėsite daugiau erdvės.

Balandžio 16 dieną duris atvėrusi pirmoji savarankiško daiktų saugojimo sistema Lietuvoje (angl. – „self storage“) paslaugas teikia tiek privatiems asmenims, tiek verslui.

Jie saugo daiktus ir turtą specialiai tam pritaikytose patalpose su video kameromis, į kurias patekti gali tik daiktų savininkas.

Kaip rodo tarptautinė patirtis, tokia pat paslauga jau teikiama daugiau nei šimtmetį. Jos pradininkai yra amerikiečiai, vėliau paslauga paplito Europoje ir kitose pasaulio šalyse. Tokios paslaugos jau teikiamos Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Registrų centro duomenimis vilniečiui vidutiniškai tenka apie 29 kv.m. žmogui, tai net 35 procentais mažiau lyginant su kitais Europos miestais.

„Tokios daiktų saugojimo sistemos veikia daugelyje pasaulio šalių, todėl džiaugiamės pirmieji galėdami pristatyti tokį daiktų saugojimo modelį ir Lietuvoje“, – optimistiškai kalbėjo įmonės Daiktams.lt direktorius Justinas Murauskas.

Įmonės direktorius mato paklausą ir jau skaičiuoja išankstinės registracijos klientus.

„Šiuo metu Lietuvoje nėra galimybės išsinuomoti nedidelių patalpų, kurios būtų gerai apšviestos, švarios ir šildomos. Trūksta erdvės, į kurią būtų galima patekti bet kada. Nėra vietos, kuri būtų gerai saugoma, o turtas apdraustas ir būtų suteiktos patogios išsikrovimo galimybės. Dėl šių priežasčių ir nusprendėme imtis šio verslo“, – sakė Daiktams.lt vadovas.

 

Nuo baldų iki vaikų kraitelių

 

Praktika rodo, kad skirtinguose miestuose privačių klientų saugojami daiktai būna skirtingi, tačiau vertinant europiečių patirtį, dažniausiai yra kaupiami baldai, knygos, laisvalaikio ir hobio reikmenys bei vaikų kraiteliai.

Bendrovės dažniausiai saugoja stambius biuro objektus, nedidelės įmonės kaupia savo produkciją, o paslaugų teikėjai – įrankius. Taip pat populiaru ir saugoti dokumentus.

Tokia paslauga taip pat aktuali ir ambasadų darbuotojams, užsienio svečiams, kurie atvyksta ilgesniam laikui į Lietuvą ar tiems, kurie išvyksta laikinai į užsienį dirbti ar studijuoti.

„Šis centras išspręs ir verslo problemas, nes bus galima greitai išsinuomoti nedidelio dydžio patalpas ir keisti jų dydį“, – dėsto J.Murauskas.

Įrengtos saugojimo patalpos svyruoja nuo 1 iki 12 kv.m., todėl atitiks įvairius klientų poreikius. Prieš pasirašant sutartį su kiekvienu klientu yra aptariami saugojami daiktai. Daiktams.lt vadovas perspėja, kad čia jokiu būdu negalima vilkti lakių chemikalų, greitai gendančių ir degių produktų.

 

Patarimai, kaip supakuoti daiktus

 

Specialistai pataria žmonėms, kaip talpiai supakuoti daiktus, nes tai vienas svarbiausių dalykų, kad liktų daugiau vietos tiek namie, tiek saugykloje.

„Mąstykite vertikaliai – kraukite daiktus iki pat lubų ir nepalikite tuščių vietų. Apgalvokite eigą – kokia tvarka planuojate dėlioti daiktus. Optimaliai panaudokite plotą – išardykite visus baldus ir taip sutaupysite vietos. Sugrupuokite – panaudokite plotą spintoje, šaldytuve ar kituose daiktuose – į juos įdėkite kitų saugomų daiktų.

Daiktams saugoti naudokite dėžes – jie nesusiteps, neapdulkės, neišbyrės smulkesni. Ant dėžių užrašykite, kas yra viduje, taip juos lengvai surasite ir bet kada galėsite pasiimti prireikus“, – patarimais dalijosi Daiktams.lt direktorius.

 

Kiek kainuoja saugojimas?

 

Kaina priklauso nuo to, kas yra perduodama. Mažiausios saugojimo patalpos kaina mėnesiui – 15 eurų. Kainos kinta atsižvelgiant į reikalingą saugojimo patalpos plotą – kuo patalpos plotas didesnis, tuo santykinai žemesnė nuomojamos patalpos kvadratinio metro kaina.

Kaina nepriklauso nei nuo priimamų daiktų, nei nuo jų kiekio, todėl klientams turėtų būti vertingi patarimai, kaip racionaliai panaudoti daiktų saugojimo erdvę.

Kiekvienas Daiktams.lt klientas turtą saugoja savo patalpoje, nuo kurios raktus turi tik jis pats.

Klientų patogumui, kiekvienoje daiktų saugojimo erdvėje paliktas turtas yra apdraustas tarptautinėje draudimo bendrovėje. Draudimas jau yra įskaičiuotas į paslaugos kainą. Daiktams.lt pastatas taip pat yra draustas, tad atidavus savo turtą į saugias rankas, galima ramiai miegoti.

Numatyta, kad Daiktams.lt projektas bus apie 6000 kvadratinių metrų bendrojo ploto ir vykdomas etapais. Iš viso planuojama įrengti 1100 daiktų saugojimo patalpų.

Susisiekite!